Ciekawe miejsca

Białka Tatrzańska atrakcje

Wypoczynek w górach jest z pewnością jednoznaczny z licznymi atrakcjami. Białka Tatrzańska kryje w sobie wiele tajemnic, które możesz odkryć już teraz! Bez względu na to, cze planujesz dłuższe wakacje, czy krótki wypad weekendowy, możesz liczyć na komfort i ciekawe aktywności. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Białczańskiej Bacówce i okolicach.

Jak wyglądają atrakcje Białka Tatrzańska? Przede wszystkim masz możliwość obserwowania wyjątkowych krajobrazów. W okolicy znajdują się ciekawe miejsca, takie jak Bania Thermal Baths. W domku góralskim znajdziesz miejsce nawet dla 11 osób, ciesząc się wygodą. Do dyspozycji naszych gości pozostaje także balkon z widokiem na ogród. Rodziny z dziećmi z pewnością skorzystają z placu zabaw. Zapewniamy przechowalnię sprzętu narciarskiego, a okolica jest doskonała dla fanów narciarstwa. Jako gość skorzystasz z pełnego transferu lotniskowego. Białka Tatrzańska atrakcje spełnią oczekiwania nie tylko najmłodszych gości, lecz także starszych osób. W pobliżu znajduje się wyciąg narciarski, na którym możesz szaleć do woli. Wieczorową porą basen zadba o wypoczynek po cały dniu aktywności.

Jak widzisz, atrakcje w Białce Tatrzańskiej są niezwykle szerokie. Ośrodki narciarskie, wyciągi narciarskie, kręgielnia, Terma Bania - wszystko to czeka na Ciebie w Białce Tatrzańskiej. Tutaj nie sposób się nudzić! Zarówno miłośnicy aktywności, jak i spokojnego wypoczynku znajdą coś dla siebie. Zachęcamy do poznania oferty Białczańskiej Bacówki.

Kotelinca

to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Zimą czekają tutaj na Was: szkoły zimowe, wypożyczalnie sprzętu, Burton Snowpark z wieloma przeszkodami, takimi jak: boksy i poręcze, oraz różnego rodzaju skocznie. To także miejsce przyjazne pasjonatom biegów narciarskich. Każdej zimy, przygotowywanych jest dla nich kilka kilometrów tras, malowniczo położonych między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu. To właśnie tam co roku rozgrywa się wspaniała impreza – Red Bull Bieg Zbójników. Latem zaś warto wybrać się na rowery. Wokół Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska znajduje się kilkanaście tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Od 2016 roku można korzystać z trasy downhill’owej. Na Kotelnicy odbywają się coroczne Mistrzostwa Polski Cross Monster, czyli jedyne w naszym kraju zawody na hulajnogach zjazdowych Monsterroller. Tam możesz tez wypożyczyć potrzebny sprzęt i spróbować swoich sił na nietypowej hulajnodze.

Litwinka taras widokowy

Góra Litwinka znajduje się w Czarnej Górze. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego zobaczyć możemy m.in. Hawrań, Murań, Świstowy, Kościelec, a nawet Kasprowy Wierch, Giewont i Rysy . Tutaj znajduje się także Krzyż Millenijny, mający około 20 metrów wysokości, wybudowany w 2000 roku dla uczczenia 2 tysięcy lat chrześcijaństwa.

Bór na Czerwonem

„Bór na Czerwonem” to rezerwat przyrody torfowiskowy – leśny. Od 10 lat mieszkańcy i turyści chętnie wybierają się tutaj na spacery. W 2010r. powstała ścieżka przyrodniczo – edukacyjna, zwieńczona platformą widokową na Tatry, Gorce, a przede wszystkim malownicze torfowisko. Ścieżka ma nieco ponad 0,5 km. Rezerwat jest także objęty ochroną w ramach programu Natura 2000.

Przełom Białki

Krajobrazowy rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami to miejsce, które przyciąga wielu turystów, a szczególnie wspinaczy skałkowych. Tutejsza Białka to jedna z najczystszych i najzimniejszych rzek w Polsce, podczas upałów daje ochłodę, a jej kamieniska są wykorzystywane jako plaża. Z wierzchołka Kramnicy i Obłazowej widać całą okolicę od Jeziora Czorsztyńskiego po Tatry. Skały te są atrakcyjne dla wspinaczy skałkowych. Jest tu około 30 dróg wspinaczkowych o różnym stopniu trudności.

Lotnisko, loty widokowe, skoki

Lotnisko w Nowym Targu uchodzi za jedno z piękniejszych w Polsce. Jest także najwyżej położonym lotniskiem w Polsce. Należy do Aeroklubu Nowy Targ, który organizuje m.in. szkolenia samolotowe, balonowe, szybowcowe, a także skoki spadochronowe. Co roku w okresie wakacji na terenie lotniska organizowany jest Rodzinny Piknik Lotniczy z pokazami lotniczymi i wieloma innymi atrakcjami.

Dwór Tetmajerów w Łopusznej

Jeśli mamy w planach zwiedzanie okolicy, to warto także pod uwagę wziąć Dwór w Łopusznej. Można obejrzeć ciekawą ekspozycję poświęconą rodzinie Tetmajerów. Wywodzą się z niej tak znane postacie polskiej kultury jak poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy malarz Włodzimierz Tetmajer. Rodzina była mocno związana z Podhalem, głównie z Ludźmierzem, Łopuszną i Ochotnicą.

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy, inaczej Zamek Dunajec ma swoje początki XIV wieku. Dzisiaj zamek spełnia funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne, będąc jedną z największych atrakcji historycznych południowej części województwa małopolskiego. Jest miejscem często odwiedzanym także przez wycieczki szkolne. Warto także wybrać się do wozowni, zjeść pysznego gofra na plaży lub wybrać się w rejs po Jeziorze Czorsztyńskim „Białą Damą” lub „Harnasiem”.

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodnik koronami drzew to nadal jedna z największych atrakcji poza granica Polski. W miejscowości Ždiar, Bachledowej Dolinie, na Słowacji znajdującej się zaledwie 27 km od Białki Tatrzańskiej znajduje się trasa o długości ponad 600 m. Na końcu ścieżki znajduje się wspaniała wieża widokowa położona na wysokości 32 metrów, z której można podziwiać uroki Tatr i Pienin.

Trwa ładowanie strony...