Obraz w ngłówku - blog - różne

TOP 5 wyjątkowych i niepowtarzalnych miejsc na sesje zdjęciowe – Podhale, Spisz i okolice

Góry sprzyjają tworzeniu pięknych i niezapomnianych fotografii. Monumentalne, tajemnicze, niebezpieczne, fascynujące - tak opisalibyśmy tatrzańskie szczyty. Większość turystów, osób odwiedzających Podhale ma na swoich "to do list" także zrobienie sobie zdjęcia: w Morskim Oku, na Kasprowym Wierchu, na Giewoncie lub w Dolinie Chochołowskiej na polanie pełnej krokusów. Zimowe, ośnieżone szczyty lub złote liście jesiennych drzew Tatrzańskiego Parku Narodowego robią ogromne wrażenie. Nie są to jednak jedyne miejsca, gdzie warto zrobić klimatyczną sesję zdjęciową. Poniżej znajdziecie TOP 5 inspirujących miejsc, które sprawdzą się o każdej porze roku i których z pewnością nie znajdziecie w innych rankingach.

Bór na Czerwonem

Wędzenie oscypka

Rezerwat Przyrody Bór na Czerwonem w Nowym Targu - to miejsce oryginalne o nieprawdopodobnym magicznym klimacie. Ścieżka edukacyjna umożliwia miły spacer na platformę widokową. Z tarasu widokowego na samej kopule torfowiska można oglądać unikatową faunę i florę tego terenu, a także podziwiać panoramę Tatr. To idealne miejsce również na wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą, podczas której można zrobić wyjątkowe zdjęcia.

Pieniny - Trzy Korony

Pieniny - Trzy Korony: to miejsce z zapierającym dech w piersiach widokiem, z słynną sosną na szczycie Sokolicy. Z przepięknymi wschodami i zachodami słońca. Wyjście na jeden ze szczytów Trzech Koron – Okrąglica (982 m n.p.m), na którym znajduje się taras widokowy, zajmuje tylko 30 minut (niebieskim szlakiem)

Wieża widokowa

Wędzenie oscypka

Idealnym miejscem na sesję będzie także nowo otwarta wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy. Wieża ma prawie 50 metrów wysokości, a ścieżka 1030 metrów długości.

Przełom Białki

Wędzenie oscypka

Rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami - to miejsce, które z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających fotografów. Skały, rzeka, lasy, jaskinie, mnóstwo inspirujących kadrów, które pozwolą stworzyć niepowtarzalną sesję zdjęciową.

Falsztyn - Frydman

Wędzenie oscypka

Odcinek drogi Falsztyn - Frydman. Wyjątkowe fotografie powstają także na tle Jeziora Czorsztyńskiego oraz tutejszych lasów. Nad jezioro można dojechać samochodem. Przystanie zlokalizowane są: we Frydmanie, w Niedzicy (z piaszczystą plażą) i Czorsztynie. W tym roku została także otwarta ścieżka rowerowa wokół jeziora, która również może zainspirować do zrobienia ciekawych sesji zdjęciowych w różnych lokalizacjach.

Klimatycznych miejsc na sesje zdjęciowe nie brakuje. Można wybierać w tych bardziej i mniej popularnych lub szukać własnych, jeszcze nieodkrytych. Przedstawiliśmy Państwu subiektywny ranking 5 nieoczywistych lokalizacji, które możecie wykorzystać do zrobienia własnych zdjęć.