Obraz w ngłówku - blog - różne

Jaka będzie ZIMA?

Pierwsze prognozy zimowej pogody pojawiły się pod koniec lata. Już wiemy, że część doniesień się nie sprawdziła. Mieliśmy bardzo długą słoneczną jesień. Natomiast zima póki co jest dość "kapryśna". Sprawdź jaką pogodę zapowiadają meteorolodzy.

Zimowe zabawy

W drugiej połowie grudnia powinniśmy odczuć ujemne temperatury. Pojawi się mróz i śnieg. Znacznie pogorszą się warunki na drogach. To, co najbardziej nas interesuje to prognoza na Bożego Narodzenia. W Polce czekamy już kilka dobrych lat na prawdziwie białe święta. Co mówią meteorolodzy? Jest szansa, a nawet całkiem duże prawdopodobieństwo, że będzie zimno i śnieżnie. Część synoptyków zaś mówi o bardziej deszczowej aniżeli śnieżnej Wigilii.

Ferie zimowe 2020

Koniec grudnia i początek stycznia to czas kiedy zimową aurę odczujemy najbardziej. Niektórzy meteorolodzy twierdzą, że czeka nas zima 30-lecia. Badacze i obserwatorzy przyrody mają odmienne zdanie. Według nich zima będzie stosunkowo ciepła. Kapryśna zima z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy, zarówno w tym jak i w przyszłym roku. Przypomnijmy, że ferie zimowe rozpoczynają się 13 stycznia. Jesteśmy niemal pewni, że w tym czasie stoki będą czekały ośnieżone i pełne fanów zimowych szaleństw. Białka Tatrzańska to miejscowość słynąca z dobrze przygotowanych wyciągów narciarskich o różnych długościach i różnym stopniu atrakcji.

Co jeśli pogoda zawiedzie i uniemożliwi zabawę na stoku? Proponujemy sprawdzić ofertę lokalnych term lub wybrać się na wycieczkę po Zakopanem. Zimowa stolica Polski jest oddalona od Białki Tatrzańskiej o 23 km, podróż zajmie wam zaledwie 30 minut. A na miejscu czeka wiele atrakcji m.in: Muzeum Oscypka, Kraina Świateł na Gubałówce, Snowlandia - Śnieżny Labirynt lub Góralski Ślizg.

Jesteśmy przekonani, że bez względu na to jakie ostatecznie zastaną Was warunki znajdziecie coś dla siebie i spędzicie miło czas na Podhalu!